Dijital Pazarlama Sorunu:

Google arama sonuçlarında Sterimar yazıldığında rakiplerimiz sponsorlu reklam verdikleri için ön planda markamız görünmüyordu. Rakiplerimiz TVC reklamları da yaptığı için marka bilinirliğimiz azalmaya ve pazar payımız düşmeye başlamıştı.

Dijital Pazarlama Çözümü:

Google Ads tarafında “Sterimar” kelimesine reklam veren rakiplerimizi inceledik ve analiz ettik. Kullanıcıların endikasyonlarımız ile ilgili hangi kelimeleri arattıklarını araştırdık.

Ürün çeşitlerimizin daha çok hangi aylarda tercih edildiğini belirleyerek reklamlarımızın yayın zamanlarını planladık.

Google tarafında arama ağı, görüntülü reklam ağı modellerini kullandık. Youtube tarafında ise 6 ve 12 saniyelik 2 adet video hazırlayarak Youtube bumper, TrueView ve GDN reklam modelleri ile ilerledik.

Dijital mecra satın alma hizmetimiz kapsamında da hedef kitlemizin takip ettiği, çok ziyaret edilen ve okunan gazete ve dergi sitelerinde görüntülü reklamlarımızı yayınlattık.

Dijital pazarlama hizmetimiz kapsamında yaptığımız tüm çalışmalarımızın sonucunda “Sterimar” kelimesi aramalarında rakiplerimizin önüne geçtik. Ürün endikasyonları ile ilgili aramalarda ilk 3 sırada yer aldık. Web sitesi ziyaretçi sayılarımızı ciddi oranda artırarak organik arama sonuçlarında da ilk sayfaya geldik. Web sitemize gelen ziyaretçilerin %60’ı sosyal medya hesaplarımızı ziyaret ettiler. Böylelikle sosyal medya hesaplarımızın etkileşim ve takipçi sayılarında da artış sağladık.

Dijital pazarlama hizmeti kapsamında Sterimar markamıza verdiğimiz hizmetler:

  • Google Arama Ağı Reklamları: Hedef kitle belirleme, reklam metinlerinin yazılması, reklamların zaman planlamaları, bütçe optimizasyonu, negatif anahtar kelime belirleme.
  • Google Görüntülü Reklam Ağı: 4 farklı ürün çeşidi için 12 farklı boyutta toplam 48 adet kreatif tasarımı, banner yayın kategori ve web sitelerinin belirlenmesi, bütçe optimizasyonu, hariç tutulacak sitelerin seçilmesi.
  • Youtube Bumber ve TrueView Reklamları: 6 ve 12 saniyelik videoların kurgulanması, hazırlanması, reklam yayın kanallarının seçilmesi, hedef kitle belirlenmesi, anahtar kelimelerin seçilmesi.
  • Dijital Mecra Satın Alma: Mecraların yayın türüne göre kreatif tasarımların hazırlanması, boyutlandırılması, dijital yayın mecralarının seçilmesi.