Instagram’a Gelen 10.yıl Özellikleri

Instagram, 6 Ekim 2010’dan beri hayatımızda. Giderek popülerliğini arttırmaya devam ediyor ve çoğu insanın vazgeçilmez mobil uygulaması. Yükselen başarı grafiğiyle 2012 yılında Facebook bünyesine katılmıştı.

Instagram, kullanıcıyı olabildiğince uygulama içerisinde tutmak için daima yeni özellikler geliştirerek gündemde kalmayı başarıyor. Kimi zaman çok sevilen yenilikler kimi zaman sevilmeyebiliyor. Kullanıcılarından gelen eleştirilerle güncellemesini iptal ettiğine bile şahit olduk. İyi veya kötü, ne kadar konuşulursa konuşulsun ivmesini hiç kaybetmeden başarısını katlayarak tam 10 yılı geride bırakan Instagram, bunun şerefine kullanıcılarına yepyeni özellikler sundu. İşte yepyeni Instagram özellikleri:

  • Instagram Logo Tasarımları

Instagram, ilk logosunun da ekli olduğu ikon seçeneklerini kullanıcılarıyla buluşturdu. Bu sayede istediğiniz ikonu seçip uygulamanızı kişiselleştirmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken Instagram ayarlarına girip sayfayı aşağı çekmeniz. İşte logo seçenekleri karşınızda!

  • Hikayeler Haritası

Instagram’ın yayınladığı bir diğer özellik ise hikayeler haritası. Bu yeni güncelleme, kullanıcıların son 3 yıl boyunca hangi konumlardan hikaye paylaştığını bir harita ve takvim üzerinde gösteriyor. Instagram, anılarımıza önem vermeye devam ediyor.

 

  • Yorum Gizleme Özelliği

  1. yaş gününü kutlayan Instagram’ın bir başka yeni özelliği de yorum gizleme. Bu özellik, daha önce şikayet edilen yorumlarla benzerlik gösteren yorumların otomatik olarak gizlenmesini sağlayacak. Şimdilik test aşamasında olan bu yeni güncelleme, yorumları gönderi sahibinin isteği üzerine değil otomatik olarak gizleyecek. Ancak gizli yorumlara erişmek isteyen kullanıcılar, “Gizlenen Yorumları Göster” seçeneği ile yorumları görebilecek.
Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü