Instagram’ın 2022 Hedefleri

Instagram 2021 boyunca Ara Verme, Rage Shake, Kişisel 2021 Özeti, Kronolojik Akış, Profile Embed ve Reels yanıtları gibi pek çok özelliği düzenli olarak duyurdu. Instagram’ın yöneticisi Adam Mosseri bu sefer de Instagram’ın 2022 hedeflerini açıkladı.

2021 yeni video sekmesi, algoritmada Reels önceliklendirmesi ve Reels özellikleri ile hali hazırda video odaklı bir yıl olmuştu. Mosseri’nin son paylaşımında “Biz artık bir fotoğraf paylaşım uygulaması değiliz.” demesi üzerine görünen o ki; 2022 daha fazla video özelliğinin öne çıktığı bir yıl olacak.

Şimdiden heyecanlandık! 👀

Instagram’ın odaklanacağı bir diğer özelliğin “mesajlaşma’’ olduğunu dile getiren Adam Mosseri, mesajlaşmayı Instagram’da iletişim kurmanın başlıca yolu olarak tanımlıyor. Şimdiye kadar ses kaydından grup video sohbetlere kadar pek çok özelliğe kavuşan mesajlaşma sekmesinin 2022’de de yeni özellikler ile karşımıza çıkacağını duyurdu.

2022 ile birlikte Instagram’ın içerik üreticilerini de merkeze almaya devam edeceğini belirten Mosseri, kurumlardan bireylere tüm içerik üreticilerin Instagram’dan gelir elde etmesini sağlamak istediğini ve bu doğrultuda içerik üreticilerinin faydalanabileceği pek çok gelir elde etme aracının da yayına alınacağını ekledi.

Bu haber YouTube,TikTok ve Twitch gibi gelir elde edebildikleri platformlara içerik üretenler için iyi bir haber gibi gözüküyor.

Gelişmeler ve güncel dijital haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın.

 

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü