TWITTER “SPACES”İ TEST ETMEYE BAŞLADI

Pek çok sosyal medya kullanıcısının mikro blog olarak kullandıkları bir uygulama olan Twitter, yeni özelliği olan Spaces’i IOS kullanıcılarından oluşan bir grup ile test etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların artık hikaye paylaşımı yapabileceği Fleets özelliği ile gündeme gelen Twitter şimdi de Spaces özelliği ile kullanıcılarına sesli sohbet imkanı sağlayacak.

Spaces özelliği sayesinde Twitter’daki kullanıcılar edilen sohbetleri dinleyebilecek, emoji kullanarak tepki verebilecek ve bir sohbete katılabilecekler. Sohbet sırasında kimlerin konuşacağını ise sadece toplantının sahibi kontrol edebilecek.

Twitter daha önce Spaces özelliğinin tanınımını yayınlayarak kendi platformunda özellikle kadınların, gazetecilerin, aktivistlerin ya da ötekileştirilen marjinal toplulukların taciz edilmesini engellemek istediğini söylemişti.

Kullanıcılar bu yeni özellik sayesinde ikili veya grup halinde sesli arama yapabilecekler. Twitter Spaces’in tanıtımına ek olarak test için jest ve mimiklere benzer tepkiler, canlı transkriptler, raporlama ve engelleme ve Spaces’ta tweet paylaşabilme gibi başka özellikler de geliştirdiğini söyledi. Test aşaması henüz bitmeyen Spaces’ın ne zaman kullanıma gireceği henüz bilinmiyor.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü