Viral Hikaye Efektlerinden Büyük Kitleler Oluşturuluyor!

Instagram gün geçtikçe daha da çok popüler bir yer haline geliyor, giderek daha fazla içerik oluşturucu ve yayınlarının erişimini en üst düzeye çıkarmak için çalışıyor.

 

Siz de 2020’de Instagram kitlenizi büyütmek istemez misiniz?

 

Elbette herkes bunu ister fakat birçoğunun fark ettiği sorun Instagram’da büyük bir takipçi kitlesi oluşturmanın Facebook ve Twitter’da olduğu kadar kolay olmamasıdır. Artık kullanıcılar özet akışlarını karmaşık hale getirme konusunda daha ihtiyatlı ve tanıştıkları herkesi eklemeye daha az eğilimde bulunuyor.

Ama üzülmeyin çünkü Instagram takipçilerinizi hızlı bir şekilde arttırmanın bir yolu olabilir. Hayır tabii ki söz ettiğimiz şey kesinlikle takipçi satın almak değil zaten bunu yapmanızı önermeyiz, ancak Instagram Hikayeleri için kendi viral efektlerinizi oluşturabilirsiniz. Ve bunu yapmak düşündüğünüzden çok daha basit olabilir.

 

Bu görsel eklemelerin viral hale gelmesiyle birlikte Facebook’un Spark AR Stüdyosunda oluşturulan bu basit AR ilaveleri, önemli bir artış gördü ve bir sürü ünlü tarafından özellikleri denendi.

 

Yukarıdaki ekran görüntüleri ‘2020 Tahminleri’ yaratıcısı Filippo Soccini’nin profilinden.

 

 

Soccini’nin etkisi gerçekten viral hale gelmeden önce 7 bin‘in üzerinde takipçisi vardı. Şimdi 107 bin‘in üzerinde. Bu etkinin popülaritesi sayesinde Soccini, hızlı bir şekilde büyük bir Instagram kitlesi oluşturdu.

 

 

Arno Partissimo ise ‘Hangi Disney Karakterisin?’ etkisiyle, daha da çok popülerlik

sağladı ve efektin popülaritesinin bir sonucu olarak 6 bin takipçiden 663 bin takipçi sayısına ulaşarak  600 bin ve üzeri yeni takipçi kazandı. Ve bu kullanıcıların gördüğü etkileşim göz önüne alındığında, markaların takipçilerini artırmasına ve uygulamadaki dikkati en üst düzeye

çıkarmasına yardımcı olmak için kendi veya etkileyicinin oluşturduğu efektleri kullanması uzun sürmeyecek.

 

 

 

Bazı açılardan, bu araçların popülerliği açık görünüyor.Testler,Bir Sonraki Yoluculuk Nereye, Hangi Sinema Yıldızısın gibi başlıklar yıllardır Facebook’ta çok popüler olmuştur. Instagram için sadece eşdeğer bir format yoktu ve bu basit, görsel eklemeler tarafından alınan hızlı, etkileşimli, eğlenceli yaklaşım,artık Instagram Stories’deki uygulamadaki en hızlı büyüyen paylaşım formatında kolayca erişilebilir hale geldi.

 

 

Ve evet, sizde bu efektlerden oluşturabilirsiniz! Tabii eğer Facebook’un Spark AR Stüdyosunu nasıl kullanacağını öğrenmek için teknik beceriniz ve sabrınız varsa. Ayni zamanda platformlar, AR tekliflerine daha fazla kişinin eklenmesini sağlamak ve bu gibi popüler araçların uygulamalarına getirebileceği katılımdan yararlanmak için bu tür araçların kullanımını kolaylaştırmak için çalışıyor.

Dolayısıyla, Intagramda popüler (Insta-fame) olmak kolay değildir, ancak kitlenizi ne kadar oluşturmak istediğinize ve bir etki için fikrinize ne kadar inancınız olduğuna bağlı olarak, emek vererek çaba sarf etmelisiniz.

 

 

KAYNAKLAR
https://www.socialmediatoday.com/news/instagram-creators-are-building-huge-audiences-from-viral-stories-effects/570062/
Menü