Yerli Sosyal Medya Hamlesi: Yaay!

Sosyal medya artık hepimizin bildiği ve vazgeçemediği bir gerçeklik. Fotoğraf paylaşmak, yazı yazmak, okumak ya da sadece hayattan haberdar olmak adına birçok sosyal medya uygulaması kullanıyoruz. Bu platformların en yenisi de  yerli bir uygulama olan Yaay.

Yaay Uygulaması Nedir, Nasıl Çalışır?

Gündem takibi, haberlere erişim, bilgilendirme ve rozet sistemi özellikleriyle sıra dışı bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı amaçlayan Yaay, diğer sosyal medya uygulamalarındaki birçok özelliği aynı noktada buluşturuyor. Kullanıcılar ilgi alanlarına göre teknoloji, müzik, spor, mizah, siyaset, oyun ve sağlık gibi kategorileri takip edebilecekler. İçerikler kategorilere göre paylaşılıyor ve kullanıcılar tercih ettiği alanlarda içerik takibi yapabiliyor. Yaay’ı diğer uygulamalardan ayıran en büyük özelliği ise rozet sistemi. Kullanıcıların etkileşimine göre pozitif veya negatif puanlar veriliyor ve bu puanlar da rozet sistemini oluşturuyor.

Kategori sayfalarında “en son” ve “popüler” başlıklı paylaşımlar görüntülenebiliyor. Yapılan paylaşım sayıları ve kazanılan rozetleriyle kullanıcıların listelendiği bir liderlik tablosu da bulunuyor. Bunun sonucunda kullanıcılar arasında rekabet ortamı olacak gibi görünüyor.

Arayüz ve kullanım açısından Twitter’a, yapı itibariyle de Facebook’a benzeyen Yaay’ın en dikkat çeken özelliklerinden birisi de “beğenmeme butonu.”

Yaay’ın çıkış noktasının gençler olduğunu vurgulayan Appyap Ceo’su Emre Meriç, uygulamanın yurt dışında da ilgi uyandıracağı konusunda açıklamalar yaptı. Yenilikçi ve dinamik yapısıyla yeni nesil sosyal medya uygulaması Yaay’ı deneyimlemek isterseniz Google Play Store ve AppStore’dan indirebilir, kayıt olduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü