Basit Ama Etkili; Anket Özelliği LinkedIn’e Geldi

Günümüzde birçok şirket ve bireysel kullanıcın üye olduğu LinkedIn, iş dünyasındaki insanların birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan profesyonel bir sosyal ağ. Kişiler, kendi iş ağlarını geliştirerek sektörel haberleri ve bireysel kullanıcıları takip edebiliyor, yeni iş fırsatlarına ulaşabiliyor.

LinkedIn, şimdi yeni bir özellikle karşımızda; anket özelliği. Basit ama etkili olacak bu özellikle müşteri ya da hedef kitlenizden direkt geri dönüş alabilmek için sorular oluşturur ve anlık cevaplarla projenizi şekillendirebilirsiniz. Aynı zamanda ağınızın çeşitli konulara bakış açısını anlayarak etkileşime geçmenize yardımcı olacaktır.

LinkedIn Anketi Nasıl Oluşturulur?

Aşağıdaki adımları takip ederek anketinizi oluşturabilir, şirket veya bireysel hesabınız için hızlı, kolay ve güvenilir geri dönüşler alabilirsiniz.

  • Yeni bir gönderi başlatın ve “Anket Oluştur” seçeneğini tıklayın.
  • Sorunuzu yazın, dört adede kadar yanıt seçeneği girin ve anketin süresini seçin. (24 saat- 2 hafta)
  • Anketinizle birlikte yayımlamak için bir yazı yazabilir ve daha fazla ilgi görmesi için konuya ilişkin hashtagler ekleyebilirsiniz.

Anketi canlı olarak bağlantılarınıza, bulunduğunuz belirli gruplara veya LinkedIn ağınızdaki herkese iletebilirsiniz. Anketinizi hem masaüstü hem mobilden oluşturabilirsiniz.

Gönderinizi gören veya oy veren kullanıcılar anket sonunda toplam yanıt oranlarını yüzdelik olarak görebilir. Kimin ne için oy verdiğini ise sadece anket sahibi görebilir.

LinkedIn anket sistemiyle, uzun tartışmalar yerine ağınızdan hızlı bir şekilde geri bildirim almanız mümkün. Yeni fikirlerinizi, aldığınız kurumsal kararların nasıl karşılanacağını oluşturduğunuz anketlerle hızlıca test etme ve geri dönüş alma şansına sahip olacaksınız. Böylece etkileşim getirisi yüksek olan anket özelliğiyle markanız için en doğru kararları alabilir ve markanızı bir adım öne taşıyabilirsiniz.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü