Apple’ın “Time Flies” Etkinliğinde Neler Tanıtıldı?

Apple’ın uzun zamandır beklenen “Time Flies” adlı özel etkinliği 15 Eylül’de gerçekleştirildi. Genellikle eylül ayı etkinliklerinde yeni iPhone modellerini de tanıtan Apple, beklenen iPhone 12 modelini sunmadı. Etkinlikte Apple Watch Series 6, uygun fiyatlı Apple Watch SE, iPad Air ve daha küçük boyutlu bir HomePod modeli tanıtıldı. Ürünler çevreci özellikleriyle dikkat çekiyor ve %100 geri dönüştürülmüş malzemelerle tasarlanmış.

Yeni Apple ürünlerine ve özelliklere kısaca bir göz atalım:

Apple Watch Series 6

Series 6’in en önemli özelliklerden birisi kan oksijen seviyesini ölçebilmesi oldu. Kızılötesi ışınları da barındıran bir sensörle kandaki oksijen oranını belirleyen yeni özelliğin, %70-100 arasındaki seviyeleri ölçmek için tasarlandığı belirtildi. Aynı zamanda yeni Apple Watch, EKG özelliği de sunuyor.

Apple Watch SE

Etkinlikte tanıtılan bir diğer ürün ise uygun fiyatlı yeni Apple Watch SE oldu. Yeni SE; hareket sensörü, düşme dedektörü gibi özellikleriyle birlikte uyku takibi ve el yıkama dedektörü gibi özellikler de barındırıyor.

Apple iPad 8. Nesil

%100 geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen 8. Nesil iPad’in, %40 daha hızlı olduğu ifade edildi ve cihazın oldukça başarılı bir performansa sahip olduğu düşünülüyor. Apple Pencil desteği ve iPadOS 14 ile her zamankinden daha yetenekli olduğu vurgusu yapıldı.

Family Setup

Apple Family Set Up, iPhone kullanmayan ancak Apple Watch kullanabilecek küçük çocuklar, yaşlı kişiler gibi kullanıcı grupları için geliştirildi. Yeni Apple Watch, bir iPhone’na bağlanabiliyor ve ebeveyn için kontrol imkânı sağlıyor.

Apple One

Apple’ın tüm hizmetlerini bir araya toplayan Apple One isimli yeni bir servis oluşturuldu. Bu servis üyeliğiyle; Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+, Apple Fitness+ ve iCloud hizmetlerine erişim sağlamak mümkün oluyor. Bireysel, aile ve premier olmak üzere 3 paketi mevcut.

Apple iPad Air

Bugüne kadar en gelişmiş Apple işlemcisini içinde barındıran Apple iPad Air, dikkat çeken ürünler arasında yer alıyor. Ekranın her yerinden görüntü sağlayabilmek için cihazın üzerinde bir Touch ID butonu bulunuyor. Yapılan bu hamle, kullanışlı bir iPad deneyimi sunuyor.

Cihazın üzerinde 7MP FaceTime HD ön kamera ve iPad Pro’da bulunan, 4K çekim yapabilen 12MP arka kamera yer alıyor. Bir başka özellik ise Apple Pencil ile yazma imkânı sağlanıyor. Buna ek olarak bir çalışma sırasında dikkatin dağılmaması için Siri, gelen çağrıları yapılan işlem ekranından çıkmadan tamamlanabiliyor.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü