16. Felis Ödülleri Sahiplerini Buldu!

16. Felis Ödülleri açıklandı! Hangi işler konuşuldu, hangi ajanslar başarıya ulaştı?

Öncelikle bilmeyenler için Felis’i açıklamakla başlayalım:

Felis Ödülleri, reklam ve pazarlama endüstrisinde etkili yaratıcılığın pazarlama çalışmalarındaki rolünü vurgulamak ve yaratıcı dünyaya katkı sağlayan tüm ekiplerin başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenmektedir.

Büyük ödüllerden birkaçına göz atalım:

Çare Biziz | Finish
Ev Bakım kategorisinde Havas Turkey, Reckitt Benckiser Türkiye için hazırladığı “Çare Biziz” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Yumoş Bina | Unilever
Ambient Medya Kullanımı – Büyük Ölçekli kategorisinde Wunderman Thompson Turkey, Unilever için hazırladığı “Yumoş Bina” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Eşit Masallar | Odeabank
Hedef Kitleye Erişim kategorisinde PunchBBDO, Odeabank için hazırladığı “Eşit Masallar” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Eller Eller | Bayer
Markalı İçerik Yönetimi kategorisinde Circus, Bayer için hazırladığı “Eller Eller” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Yılın Reklamvereni: Unilever
Yılın Markası: Finish
Yılın Medya Ajansı: Mediacom
Yılın PR Ajansı: Excel İletişim oldu.
Yılın Bağımsız Ajansı: Rafineri
Yılın Yaratıcı Ajansı: Rafineri
Yılın Strateji Ekibi Ödülü: Havas İstanbul
Jüri Özel Ödülü: The Others Brand Experience Agency

Curious Felis
Stratejinin önemini vurgulamak ve stratejistleri ödüllendirmek için bu yıl ilk kez düzenlenen Curious Felis’te büyük ödülün sahibi Finish – Yarının Suyunu Kurtarmak ile Havas Turkey oldu.

Yarının Suyunu Kurtarmak | Finish
En İyi Marka Hikâyesi kategorisinde RECKITT BENCKISER TÜRKİYE, Finish için hazırladığı “Yarının Suyunu Kurtarmak” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Diğer kategorilerden ödül kazanan işlerden bazıları:

Arçelik Kurudu Umudu | Arçelik Pazarlama A.Ş
İçgörü ile Heyecanlandıranlar kategorisinde BLAB, Arçelik Pazarlama A.Ş için hazırladığı “ARÇELİK KURUDU UMUDU” çalışmasıyla Curious Ödülü’nün sahibi oldu.

Mutluluğa Doymak İçin | Mutlu Makarna
Markayı Sıfırdan Yazanlar kategorisinde Tribal Worldwide Istanbul, Mutlu Makarna için hazırladığı “Mutluluğa Doymak İçin” çalışmasıyla Curious Ödülü’nün sahibi oldu.

İstanbulkart Relansmanı | BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.
Markayı Yeniden Konumlandıranlar kategorisinde Monroe, BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. için hazırladığı “İstanbulkart Relansmanı” çalışmasıyla Curious Ödülü’nün sahibi oldu.

Asperox Sarı Güç Lansmanı | Beyaz Kağıt
EN İYİ PAZARI GELİŞTİREN / PZ04. Ürün kategorisinde Beyaz Kağıt San. ve Tic. A.Ş., “Asperox Sarı Güç Lansmanı” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

KFC Lezzet Korosu | KFC Türkiye
FİLM BÖLÜMÜ (FL) / FL12. Organize Perakende kategorisinde BLAB , KFC TÜRKİYE için hazırladığı “KFC LEZZET KOROSU” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Şimdi Onlar Alt Yazılı İzlesin | Netflix
ENTEGRE KAMPANYALAR BÖLÜMÜ (EK) / EK14. Medya / Yayıncılık kategorisinde Tribal Worldwide İstanbul, Netflix için hazırladığı “Netflix – Şimdi Onlar Alt Yazılı İzlesin – Entegre” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Beşiktaş’ta Kadının Adı Var | T.C. Beşiktaş Belediyesi
MARKA DENEYİMİ KATEGORİLERİ / MRK06. Tanıtım Kampanyalarında Geleneksel Olmayan Ortamların Kullanımı (Büyük ve Küçük Ölçekli) kategorisinde Renee, T.C. Beşiktaş Belediyesi için hazırladığı “Beşiktaş’ta Kadının Adı Var” çalışmasıyla Felis Ödülü’nün sahibi oldu.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü