Google Işıkları Kapatıyor!

Çağ teknoloji çağı olunca herkesin elinde telefonlar, bilgisayarlar, tabletler… Gözler 7/24 ekranda. Elimizin yorulduğu kadar gözlerimiz de yoruluyor. Bu yorgunluğu hafifletmek için öncesinde ekran parlaklığını kısmakla yetinirken şimdi cihazlarımızı karanlık modda da (dark mode) kullanabiliyoruz. Ne yazık ki karanlık mod özelliği şu an her uygulamada sağlanamıyor. 🙁

Açılışı YouTube ile yapılan devamı ise WhatsApp, Twitter ve Instagram ile sağlanan dark mode fazlasıyla sevildi ve biz de bu taraftayız! 🙂

Bu özelliğin şimdiki adresi Google. Hali hazırda herkese sunulmayan Google dark mode özelliği çok yakında herkese uğrayacak gibi görünüyor. Google dark mode hizmetini ilk olarak masaüstü sürümünde kullanıma sürdü. Ne diyelim, darısı mobilin başına.

Karanlık mod özelliği göz yorgunluğunu hafifletirken uygun şartların bulunduğu cihazlarla bataryaya bile katkıda bulunabiliyor. Diğer uygulamalarda büyük ilgi gören bu özelliğin Google’da da büyük ilgi göreceğine eminiz. İnsanlar şimdiden çok mutlu!

Hem estetik açıdan hem fonksiyonel açıdan elverişli olan bu özelliğe geç kalan Google’da bu kervana katılmış oluyor. Işıkları kapatma sırası Google’da.

Gecenin karanlığına uyum sağla! 👀

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü