Clubhouse Davetiyesi Ektedir!

Yeni sosyal medya ağımız Clubhouse tüm teknolojiseverlere hayırlı olsun! Hadi gelin birlikte inceleyelim, gizli odalara girelim.

Clubhouse… Yani?

Clubhouse kendini “Kişilerin istediği yerden konuşabildiği, hikaye anlatabildiği, fikirler geliştirebildiği, arkadaşlıklarını derinleştirdiği ve yeni insanlarla tanıştığı ses temelli yeni nesil sosyal ürün” olarak tanıtıyor. Biz ise yükselen podcast trendinin bir göstergesi…

Tabi her şey bu kadar basit değil, onu diğer ses temelli uygulamalardan ayıran bir farkı var. Davetiyesiz giremediğiniz düğünleri, toplantıları düşünün. İşte tam olarak bu! Burada kullanıcılar birbirine davetiye iletiyor. Her kullanıcının 2 davetiye hakkı var. Eğer bir davetiyeniz yoksa karşılaştığınız senaryo “Ne yazık ki sizi içeri alamıyoruz” ile eş değer. Elbette durum bu kadar vahim değil. Davetiyelerini para ve künefe karşılığında satanlar da var. Biletler karaborsaya çoktan düştü diyebiliriz!

Burada İşler Nasıl İşler?

Davetiyenizi kabul edip uygulamaya katılma hakkı elde ettikten sonra, kullanıcı adı belirleyip gerçek adınız ve soyadınız ile (burası önemli) üye olabiliyorsunuz. Bu adımı atladıktan sonra ilgi alanlarınızı seçip kişileri takip edebilirsiniz. Düzen, oda oluşturmak üzerine. Dileyen herkes bir oda açıp konuşma başlatabilir. Üç tür oda oluşturabiliyorsunuz; open room, social room ve closed room. Konuşmaya herkes katılsın istiyorsanız open room, sadece takip ettiğiniz kişiler katılsın istiyorsanız social room, belirlediğiniz kişiler katılsın istiyorsanız closed room seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Kendiniz oda açabildiğiniz gibi var olan odalara dinleyici olarak katılabiliyorsunuz. El kaldırarak söz alabiliyor, moderatör onay verdiği sürece sohbete eşlik edebiliyorsunuz. “Odalarda kayboldum, konuşmaları kaçırıyorum” diyenlere özel gelecek etkinlikler için takvim oluşturabilme özelliği de mevcut.

Odalarda Işıksızım!

Karanlığa bir kibrit yakalım. Clubhouse’ta neler yapabilirsiniz? Birlikte kahvaltı yapabilir, uyuyabilir, pandemi yalnızlığına su serpebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinmek, sektörünüzle ilgili gelişmeleri takip etmek, dil öğrenmek ve her şey. Üstelik “Kameram açık kaldı, beni görüyorlar mıdır? :)” derdi olmadan!

Şimdilik sadece IOS kullanıcılarının kullanabildiği Clubhouse, Android müjdesini de verdi. Sarı odalarda görüşmek üzere…

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü