Evcil hayvanınıza özel çalma listesine ne dersiniz?

İnsanların evcil hayvanlarıyla arasında benzersiz bir bağ var. Evcil hayvanların sahiplerine verdiği duyguyu, saf mutluluktan başka sözlerle ifade etmek çok zor. Bu yüzden onları da iyi hissettirmek isteyen birçok evcil hayvan sahibi, onlara müzik dinletiyor.

Bu durumun çok yaygın olduğunun farkına varan Spotify, yine ilginç bir çalma listesi algoritmasıyla karşımıza çıktı. Evcil Hayvan sahibi kullanıcıları için Spotify for Pets özelliği ile gündeme gelen Spotify, kullanıcılarına dilerlerse evcil hayvanlarına ait özel çalma listeleri hazırlayabilecekleri bir platform oluşturdu.

 

 

Bu yeni özellikten yararlanmak için ise yapmanız gereken tek şey ise önce tarayıcı üzerinden Spotify oturumu açmış olmanız.

Hayvanınıza özel playlist oluşturma aşamaları ise şu şekilde:

Adım 1: Evcil hayvanınızı seçin.

 Köpek, kedi, iguana, hamster veya kuş arasından seçim yapabilirsiniz.

 

 

Adım 2: Evcil hayvanınız hakkında daha fazla bilgi verin.

Rahat ve enerjikten utangaç ve arkadaş canlısına kadar,evcil hayvanınızın kişiliğiyle en uyumlu olduğu özelliğin seviyesini seçin. Seçiminiz oynatma listesi içeriğinin belirlenmesine yardımcı olacaktır.

 

 

 

  1. Adım: Bir ad ve fotoğraf ekleyin.

Oynatma listesi kapağına evcil hayvanınızın adını ve fotoğrafını ekleyip sonsuza kadar saklayabileceksiniz ve ayrıca kişiselleştirilmiş bir playlist kapağına sahip olacaksınız!

 

 

  1. Adım: Dinleyin ve eğlenin.

 Size ve evcil hayvanınıza özel hazırlanmış playlistinizin tadını hayvanınızla birlikte doyasıya eğlenceyle çıkarın!

 

 

Listelerdeki şarkıların genellikle sizin dinlediğiniz isimlerden seçildiğini de belirtelim.. Spotify bu yeni özelliğiyle çok büyük ilgi topladı ve görünen o ki kedi, köpek, kuş, hamster ve iguana dışında hayvanı olanlar şimdiden sosyal medyada bu konu hakkındaki kırgınlıklarını dile getirmeye başladılar bile!

 

KAYNAKLAR:

https://webrazzi.com/2020/01/16/spotify-for-pets/

https://newsroom.spotify.com/2020-01-15/spotify-has-the-pawfect-playlist-for-you-and-your-pet/

 

 

 

 

 

 

Menü