Facebook’tan KOBİ’lere Hibe Programı

Facebook, birkaç ay önce başlattığı ve 30’dan fazla ülke için “Facebook ile Güçlenen KOBİ’ler” projesini hayata geçirdiğini duyurdu. Bu hibe projesine sadece İstanbul’daki işletmeler başvurabilecek. Hibe programından faydalanmak isteyenler 26 Ağustos’a kadar başvuru yapabilecekler.

Facebook, projede Deloitte, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu ile birlikte olacak. COVİD-19’un, sadece bir kamu sağlığı krizi değil, aynı zamanda ekonomik krizinde olduğu, bu dönemde en çok zorluğu KOBİ’lerin yaşadığını dile getiren Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, sözlerine söyle devam etti: “Şirket olarak bu zor ve belirsiz dönemde Türkiye’deki küçük işletmelerin yüzde 57’sinin ilerleyen dönemde nakit akışı sıkıntısı yaşamayı beklediğini gördük. Ülkemizde hayata geçirdiğimiz bu hibenin KOBİ’lerimizin bu süreci daha kolay atlatmalarında ve ayağa kalkmalarına destek olmasını umut ediyoruz.”

“Bununla birlikte KOBİ’lerin eğitime, dijitalleşme alanında rehberliğe ve daha iyi bir sosyal bağlantı altyapısına ihtiyaç duyduklarının da farkındayız. Bu doğrultuda Facebook ile Öne Çıkın ve Sınırları Aşan KOBİ’ler eğitimlerimizin sanal versiyonlarını tüm bölgede başlatıyoruz. Bununla da kalmayıp, ülkemizde Ticaret Bakanlığı, TOBB ve Türkiye’nin önde gelen pazaryerleriyle bir iş birliğine imza atarak Pazaryeri Destekleri sayfasını hayata geçirdik. Facebook olarak, insanların topluluklarında yer alan işletmeleri desteklemeye devam edebilmeleri için yeni yollar geliştirmeye devam edeceğiz.”

Başvuru yapacak işletmeler için uygunluk şartları şu şekilde:

Kâr amacı güden bir işletme olmak

2 ile 50 arasında çalışana sahip olmak

Bir yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor olmak

KOVİD-19 sebebiyle zorluk yaşamış olmak

İstanbul’da yer almak

Hibeye başvurmak isteyen işletmelerin Facebook, Instagram ya da WhatsApp hesaplarının olması şartı bulunmamaktadır.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü