Pinterest, Story Pins Adlı Bir Hikaye Sürümünü Test Etmeye Başladı

Snapchat tarafından popüler hale getirilen Hikayeler formatı sosyal platformlarda yaygın olarak kullanılıyor. Instagram, Facebook gibi platformların yanı sıra Twitter ve Spotify bile konsepti test ediyor. Geçen yıl Pinterest, içerik oluşturucuların fikirlerini Hikayeye benzer bir biçimde paylaşmalarına olanak tanıyan “Öykü Pimleri” adlı özelliği denemeye başladı. Bu Öykü Pimleri birden fazla sayfa, metin, resim, video ve bağlantı içerebilıyordu ancak bu yeni biçim hiçbir zaman halka açılmadı. Nihayetinde bu fikri rafa kaldırmak yerine gözden geçirdiler.

Pinterest, Nisan ayında genişletilmiş bir ABD yaratıcı grubunu Story Pins’in yeni, ikinci bir versiyonunu test etmeye davet etti. Bu sefer koronavirüs pandemisi sırasında Pinterest kullanıcılarını yükseltmek için ilham verici içerik sunmaya odaklandı.

Test kullanıcılarıyla paylaşılan bir mesajda, Pinterest insanların olumlu mesajlar ve ilham kaynağı aradığını, artık içerik oluşturucuların bu içeriği her zamankinden daha fazla nasıl yardımcı olabileceğini açıkladı.

Sıklıkla birisinin hayatından kesitlerden oluşan diğer platformlardaki Hikayelerden farklı olarak, Pinterest Hikayeleri (Pimleri) fikirleri paylaşmaya odaklanmış tıklanabilir içerik olarak tasarlanmıştır.

Pinterest, TechCrunch’a Story Pins’in 2. sürümünün Nisan ayında başlayarak daha fazla ABD yaratıcısıyla test etmeye başladığını doğruladı, ancak ürünün hala genel olarak kullanılabilir olmadığını belirtti.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü