Sosyal Medya Uygulamalarının Son Yenilikleri

Canımız, bir tanemiz olan sosyal medya uygulamaları gün geçmiyor ki yeni bir güncelleme ile gelmesin. “Bana güncelleme gelmedi, neydi, ne değildi?” konularını bir kenara bırakalım. Biz sizin için nabız tutuyoruz, işte son zamanlardaki tüm yenilikler…

Whatsapp

“Kanka sesini kısarak izle” notuyla birçok video almışsınızdır. İşte son yenilik tam da bu durumu hedef alıyor. Bundan böyle, Whatsapp üzerinden ileteceğiniz videoları sessize alarak gönderebileceksiniz. Kişiler dilerse sesini açarak izleyebilecekler. Bu özellik şimdilik Android kullanıcıları için, yakında iOS güncellemesi bekleniyor.

Twitter

  • Takibe takip süper takip

Şimdi sen de herkes gibisin!
Super Follow özelliğini duyuran Twitter, kişilere/hesaplara aylık 4,99 dolar karşılığında abone olabileceğiniz ve özel içerik, rozet, indirim ve haber alabileceğiniz bir abonelik sistemi başlatmaya hazırlanıyor. Kendine kadar bir pay alarak çorbadan kaşıklamayı düşünen Twitter’ın bu özelliği Türkiye’ye ne zaman gelir belli değil. Ancak şimdiden tepkiler büyüdükçe büyüyor. Söylenenlere kulak asmak isterseniz #RIPTwitter etiketine göz atabilirsiniz. 

  • Şimdi Tiktok düşünsün!

Bir söylentiye göre ShareChat’i satın almak için hazırlanan Twitter, kısa formatlı video paylaşım uygulaması olan Moj ile Tiktok’a rakip olmayı düşünüyor. 1,1 milyar dolarlık teklif ve 900 milyon yatırım taahhüdü ile götürülen anlaşma henüz onay almış değil. Siz yine de bizden duyduğunuzu söylemeyin.

  • Kendi emojisini yapan koca yürekli Twitter

“Benim de bir emojim olsa” diyen Twitter, kendine Twemoji yaptı. Uygulama içinde kullanılabilecek yeni emojiyi denediniz mi? 

Instagram

  • Live Rooms

Pandemi döneminde artan canlı yayınları köpürtmeye niyetlenen Instagram, katılımcı sayısını arttırdı. Son güncellemeye göre artık 4 kişi aynı anda canlı yayına katılabilecek. Artık konserler ve eğitimler gelsin, gitsin!

  • Instagram Diyeti

Bu yenilik, yeme bozukluklarından etkilenen insanlar için. Bu konuyu tetikleyen her türlü içerik artık bulanık olacak. Eğer bu konudan muzdaripseniz ilgili etiketleri ve içerikleri takip ederek Instagram’ın yönlendirdiği Ulusal Yeme Bozuklukları Birliği’ne (NEDA) ve İngiltere, Kanada ve Avustralya’daki diğer kaynaklara veya yardım hatlarına erişebilirsiniz. 

Youtube

Ebeveyn denetimleri geliştiriliyor. Youtube Kids ile çocukları korumaya yönelik yapılan denetimler kullanımdaydı. Yapılan yeni denetim özelliği ara yaş ve gençleri hedefliyor. Ebeveynlere üç ayrı içerik ayarı sunuluyor. Dokuz yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan “Keşfedin” sekmesi, genişletilmiş video ağına ulaşım imkanı verecek. “Daha fazlasını keşfedin” sekmesi ise gençler için. Bu alandaki video havuzu elbette daha geniş. 

Facebook

O Ses Facebook diyebilir miyiz?
Facebook’tan yepyeni bir uygulama geliyor; Bars. Uygulama, profesyonel ritimlere ve bazı kelime ipuçlarını içeriyor. Burada kendi rap şarkınızı yaparak yayınlayabileceksiniz. Bars henüz beta aşamasında ve iOS için bekleniyor.

İşte böyle. Bu arada bu yenilikleri takip edip markanız için adapte ederek etkileşim avantajı sağlayabilecek bir ajansınız var mı? En iyisi, gelin bir kahve içelim ve sizin için neler yapabileceğimizi düşünelim.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü