Spotify Türkiye, ‘Haftalık Keşif Sponsorluk’ Özelliğini Bünyesine Ekledi!

Son yılların en popüler çevrimiçi müzik platformu olarak karşımıza çıkan Spotify, Haftalık Keşif çalma listesi sponsorluk özelliğini; Türkiye, Avusturya, Belçika, İrlanda, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, Güney Afrika ve İsviçre de dahil olmak üzere dokuz yeni ülkede kullanıma sunduğunu duyurdu.

Kullanıcılarının gözdesi haline gelen “Haftalık Keşif”; dinleyicilerin tamamen kendi kişisel zevk ve tercihlerine dayanarak yeni müzikler keşfetmelerini sağlıyor ve dolayısıyla yüksek bir etkileşim olanağı sunuyor. Platformun en popüler özelliklerinden olan haftalık keşif çalma listesi, her pazartesi günü 299 milyon kullanıcı için yenileniyor. Spotify verilerine göre kullanıcılar, Temmuz 2019 ile Haziran 2020 tarihleri arasında kendi kişiselleştirilmiş “Haftalık Keşif” çalma listelerini toplam 2.3 milyar saatten fazla dinledi. Bu rakam Haftalık Keşif listesinin etkileşimlerinin yıldan yıla güçlü bir şekilde devam ettiğinin de bir göstergesi. Reklamverenler bundan sonra bu çalma listesine sponsor olarak, reklam mesajlarının dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından duyulmasını sağlayabilecek.

   Kullanıcılara sunduğu yeniliklerle ilgiyi daima yüksek tutmaya çalışan ve piyasada 5. yıldönümünü kutlayan Spotify; bir süre önce çeşitli bölgelerdeki kullanıcıları için sponsorluk özelliğini aktif hale getirmişti. Bu özellik kapsamında reklamverenler, Spotify Free deneyimi yaşayan milyonlarca tüketiciye sesini duyurma imkânı yakalamıştı. İşte bu özellik artık Türkiye’de de kullanılabiliyor. Bu sayede ülkemizdeki reklamverenler, Haftalık Keşif listesine sponsor olarak seslerini ülkemizdeki tüketicilere de ulaştırma imkânı yakalamış olacaklar.

  Haftalık Keşif çalma listesi için oluşturulan sponsorluk özelliğinin reklamverenler ile kullanıcıları bir araya getireceğini ifade eden Spotify yöneticisi Rak Patel, artık reklamverenlerin Spotify’daki bu listeye dahil olabileceğini ve mesajlarını ses, video ve görüntü gibi çok formatlı reklam deneyimleriyle diledikleri gibi paylaşabileceğini söylüyor. Bu özelliğin, işitsel kanallardan hedef kitlesine ulaşmak isteyen markaların beğenisini toplaması bekleniyor.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü