WhatsApp Birçok Yeni Özellik Yayınladı

WhatsApp nihayet çok beklenen özellikleri açıkladı. Şirket, Facebook’a ait mesajlaşma uygulamasında Animasyonlu Çıkartmalar, QR kodları gibi özelliklerin yer alacağını duyurdu. Özellikler önümüzdeki haftalarda hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

QR Kodları: Bir kişinin cep telefonu numarasını şimdi QR kodu özelliği ile WhatsApp’ınıza ekleyebilirsiniz. Rehberinize eklemek istediğiniz kişinin QR kodunu taradığınızda Whatsapp bu kodun sahibini telefonunuza otomatik olarak kaydediyor.

Animasyonlu Çıkartmalar: WhatsApp her zaman üretken ve kullanıcı deneyimini geliştiren özelliklerle ilgileniyor. Animasyonlu Çıkartmalar özelliği sohbet deneyiminizi eğlenceli hale getirecek. Kullanıcılar, aralarından seçim yapabilecekleri animasyonlu çıkartma paketleri alıp indirdikten sonra animasyonlu etiketleri görüntüleyebilir, kaydedebilir, yıldız ekleyebilir, gönderebilir ve iletebilirler.

Web İçin Karanlık Mod: WhatsApp uzun zaman önce Android ve iOS için Karanlık Modu yayınlamıştı, ancak çok beklenen özellik sonunda mesajlaşma uygulamasının web sürümüne geldi.

Gelişmiş Grup Video Görüşmeleri: WhatsApp grup video görüşmesi sınırını dörtten sekize çıkarmıştı ve şimdi bazı yeni özellikler de ekledi. Artık bir katılımcının videosunu tam ekran boyutuna çıkarmak için düğmesine basılı tutarak kişilerinizden herhangi birine odaklanabilirsiniz. 8 kişiden veya daha az kişiden oluşan grup sohbetlerine bir video simgesi de eklenmiştir. Artık bir grup araması başlatmak için video simgesine dokunmanız yeterlidir.

KaiOS İçin Kaybolan Durum Özelliği: WhatsApp, KaiOS için kaybolan durumu kullanıma sundu. Bu özellik Android ve iOS için zaten mevcuttu.

WhatsApp bu değişikliklerle hem kullanıcıya zamandan tasarruf etmeyi hem de kullanım sürecini eğlenceli kılmayı sağlıyor. Gelecek değişiklikleri herkes merakla ve heyecanla bekliyor.

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü