Yepyeni bir alışveriş trendi Live Shopping!

Live shopping, yani yeni nesil canlı alışveriş. Canlı yayında alışveriş yapma imkânı sağlayan bir e-ticaret trendi. Yeni olmasına rağmen, pandemi ile gelişimini daha da hızlandıran ve her geçen gün yenilenen e-ticaret dünyasının şimdiden önemli bir ayağı olacak gibi görünüyor.

Live shopping’i pandemi dönemiyle beraber çoğu markanın da yöneldiğini gördüğümüz 3D sanal mağaza turlarının interaktifleştirilmiş hali veya geleneksel pazarlamanın cep telefonlarımıza girmiş hali olarak düşünebiliriz.

Gelelim Fasulyenin Faydalarına

Live shopping ile birlikte artık ürün yorumlarını hatmetmemize gerek kalmıyor. Canlı olarak ürünün deneyimlenerek bize aktarılmasına şahit oluyoruz, sorularımıza anında cevap alma şansı yakalıyoruz, tek tıkla sepetimize ekleyebiliyoruz ve en güzeli artık kılavuz okumuyoruz! Ürünün nasıl kullanılacağı ile ilgili canlı eğitim almak da ellerimizde. Daha ne olsun.

Başka kişilerin o anda izlediğiniz ürünü satın alıyor olması hem size güven sağlıyor hem de “stok bitmeden almalıyım” hissiyatı uyandırıyor. Tıpkı mağazalarda bakıp geçtiğimiz ürünü başka müşterinin elinde görünce içimizde alevlenen alma dürtüsü gibi! 🙂

Mağazada etrafınızdaki insanların yerini ise sizinle yayına katılan diğer izleyiciler tutuyor. Aynı anda aynı ürüne bakıyor olmak ve stok durumunu takip edebilmek size mağazada bir ürün için bir başkasıyla verdiğiniz “sahip olma” savaşını anımsatabilir. 😉

Coğrafya bu sefer kader değil!

Uzak Doğu ve Amerika’da dehşet yatırımlar dökülen, hızla büyüyen ve büyük rekabet ortamı oluşturan live shopping özelliğini haziran sonunda Türkiye’de de kullanmaya başlayabileceğiz.

Online alışverişe her ne kadar alışmış olsak da hala fiziksel mağazalardan kopamıyoruz. Bu bana olur mu, yakışır mı, gerçekten görseldeki gibi mi, kalıbı nasıldır, nasıl çalışır gibi sorular sorular… İşte bu soruların cevabına artık live shopping ile ulaşmak çok basit!

Arkadaşlarınla Paylaş!
Menü